Manisa Ticaret ve Sanayi (Manisa TSO)  düzenlemiş olduğu etkinlikler üyelerini bilgilendirmeye devam ediyor. Odanın Kasım ayı etkinlik programı çerçevesinde  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı işbirliği ile “İş Sağlığı ve Güvenliğinin İyileştirilmesi Projesi (İSGİP) tanıtım toplantısı Manisa TSO Bülent Koşmaz Hizmet Binası’nda gerçekleştirildi.

Toplantıya, Manisa TSO Meclis Başkan Yardımcısı Tevfik Aslaner, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İSGİP Proje Koordinatörü Coşkun Demirci, İŞKUR Müdür Vekili Ayla Bozkurt, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı yetkilileri, TOBB Manisa İl Genç Girişimciler Kurulu İcra Komitesi Başkanı Levent Akçalı, İş Güvenliği Uzmanları ile Gıda Ürünleri ve İçecek İmalatı sektörlerinde faaliyet gösteren firmaların temsilcileri katıldı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İSGİP Proje Koordinatörü Coşkun Demirci, İSGİP Projesinin amacının sektörde yer alan firmaların muhtemel iş sağlığı ve güvenliği denetimlerine hazır hale getirmeyi ve varsa eksikliklerini tamamlamalarına imkân sağlanması olduğunu söyledi.

İSGİP’in tanıtımının yapıldığı video sunumunun ardından Gıda Sektör Sorumlusu Esin Aytaç Kürkçü, projenin müracaat aşaması, değerlendirilmesi ve çalışma süreci hakkında bilgi verirken, İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Uzmanı Mukaddes Gülcü ise, katılımcıları İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi oluşturulması aşamasında yapılması gerekenler konusunda bilgilendirdi.

Toplantının son bölümünde ise katılımcılardan gelen sorular Gıda Sektör Uzmanı Esin Aytaç Kürkçü ve Teknik İSGYS Uzmanı Mukaddes Gülcü tarafından cevaplandırıldı.

Kaynak : http://www.manisatso.org.tr/tr/haber/2870/isgip_tanitimi_odamizda_yapildi.html

Sosyal Medyada Paylaşın: Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+